Zonguldaklılar Hasret Gecesinde Buluştu

Gurbette muhteşem Zonguldaklılar gecesi

Fahri hemşerileri ilan edilmiş olmaktan onur duyduğum Zonguldaklılar İstanbul’da bir araya geldi. Bu muhteşem geceye sanırım yerimde duramayan bir hiper aktif olmam sebebiyle bileğimi burktuğum için katılamadım fakat geceyi adım adım takip ettim.

Kısa bir süre önce kurulan Zonguldak Dernekleri Federasyonu az zamanda çok iş yaparak emin adımlarla Zonguldaklıları bir araya getirmeye çalışıyor. Tüm Zonguldak derneklerini bir çatı altında toplayan Federasyon dört ay gibi kısa bir sürede pek çok eğitim toplantısı yaparak federasyon üyesi derneklerin birlik beraberlik ruhunu arttırarak yoluna devam ediyor. Bu kapsamda tüm Türkiye’deki Zonguldaklılar ve Zonguldaklı hissedenlerle kucaklaşmak amacıyla 02 Kasım Cumartesi günü Hasret Gecesinde bir araya geldiler.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen gecede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ve bir çok bakanın yanı sıra İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılamamalarına rağmen gönderdikleri kutlama mesajlarıyla tüm Zonguldaklıların yanında olduklarını ifade ettiler. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın geceye özel video görüntüsü olarak yaptığı konuşması tüm Zonguldaklıların sevinç gösterileriyle karşılandı.

Binlerce Zonguldaklı Tek Yürek

Binlerce Zonguldaklı ve Zonguldak sevdalıları tarafından doldurulan Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen “Zonguldaklılar Hasret Gecesi” bir dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı,Gecenin Sunumunu organizasyon Komitesi Başkanı Gurbet Altay ile sunucu Selma Aydın’ın yaptı. Federasyona üye derneklerin başkanları sahneye davet edildiğinde salondaki coşku görülmeye değerdi. Gecenin mimarı Federasyon Genel Başkanı Ali Rıza Kiremitçi’nin konuşmasıyla kucaklaşan Zonguldaklılar Olimpik spor salonuna sığmakta güçlük çektiler. Kiremitçi, Gurbetteki Zonguldaklılar adına bu kadar kalabalık bir ortam oluşturdukları için çok mutlu olduğunu söyledi. İlk defa büyük bir gece düzenlendiğini hatırlatan Kiremitçi’nin konuşmasının sonunda İstanbul ve çevre illerdeki Zonguldak adı altında kurulan yirminin üzerinde dernek başkanlarıbir araya gelerek ellerini kenetleyip havaya kaldırdılar ve birlik beraberlik örneği gösterdiler. Kiremitçi ve ekibi katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

zonguldaklılar hasret gecesinde buluştu

Maden Girişinden Geçerek Sahneye Geldiler

İlk defa sahnede uygulanan platformda tüm konuklar sahnenin ortasına kurulan maden girişinden geçerek sahneye geldiler.Büyük bir emekle kurululan platform tüm konuklardan büyük ilgi gördü.

Zonguldak Federasyonunu Yalnız Bırakmadı Geceye Protokol Akını

Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu,Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin Şallı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağcırı, Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkan Vekili Şakir Şahin, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özhan Zonguldak İ.H.L Mezunları Başkanı Hüdaverdi Şen, Devrek-Gökçebey Başkanı Cevdet Cin, Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Duyar, TTK Maden Yüksek Mühendisi Sefa Elibol, Türkiye Taş Kömürü(TTK) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, Çaycuma Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir,Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Halil İbrahim Ece, Devrek Engelliler Derneği Başkanı Songül Malkoç, Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Almanya’dan katılan Avrupa Çaycumalılar Dernek Başkanı Muhammet yiğit ile genel sekreter Mustafa Tığlı, Gökçebey Belediyesi Zabıta Müdürü Vedat Öztürk, Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, Zonguldak Kömürspor yönetiminden Zeki Çolak, Zonguldakspor’un eski Başkanı İşadamı İsmail Recai Şanlı, Sanatçı organizatörü Fazilet Batur, Akademisyenler çok sayıda belde başkanları, dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, yazarlar, sanatçılar ve çok sayıda misafir katıldı.

zonguldak_hasret_gecesi1

Kültür ve Eğlence Birarada

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen tiyatro gösterisi Zonguldak’ta kız isteme, anne ile çocuğun ardında bıraktığı bir babanın kömür ocağına giriş anı içeren görüntüleriyle izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Geceye katılan sanatçıların (Orhan Hakalmaz, Ramazan Aydemir,Ramazan Çelik ve Gülnur) birbirinden güzel parçalarıyla coşan Zonguldaklılar hep bir ağızdan parçalara katılarak unutulmaz bir gece yaşadılar.

zonguldak_hasret_gecesi

Gecede Ödül Yağdı

Gece de pek çok ödül de verildi verildi. Gurur Ödülü Ozan Bodur’a verilirken organizasyonda emeği geçenlere madenci figüründen oluşan anı plaketleri takdim edildi.

An be an gecenin özeti bu şekilde, Hasret Gecesi’nde hasret gideren Zonguldaklı hemşerilerimin yanında olamasamda kalben her zaman yanlarında olduğumu belirtmek ister her türlü etkinliklerine canı yürekten destek vereceğimi bir kez daha duyurmak isterim. Ayrıca Federasyon Başkanımız Ali Rıza Kiremitçi’yi tüm Zonguldak Dernekleri Federasyonu nezdinde bu büyük başarısından dolayı tebrik ediyorum. Sevgilerimle

İlk yorum sizden

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.