Yeni Bir Gişe Rekoru IRON MAN 3

İstanbul, 06.05.2013: Geçtiğimiz Cuma günü A.B.D. ile aynı anda Türkiye’de de vizyona giren “ Iron Man 3”, sinema tarihinde bir rekora imza attı. Tüm dünyada gişe rekorları kıran film, Amerika’da ilk üç günde gerçekleştirdiği 175.3 milyon dolar hasılat ile geçen senenin rekortmen filmi “Yenilmezler”den sonra tüm zamanların en iyi ikinci açılışını yapan film oldu.

IRON MAN 3

Türkiye’de ise 190 kopya ile 300’den fazla salonda vizyona giren film, ilk üç günde 2.545.176 TL’lik hasılata ulaştı. Böylece 2013’ün en iyi yabancı film açılışını gerçekleştiren film aynı zamanda ülkemizde tüm zamanların en iyi açılış yapan süper kahraman filmi unvanının da sahip oldu.

Serinin En İyisi…
3 boyutlu olarak vizyona giren Iron Man 3, birçok eleştirmen tarafından serinin en iyisi olarak değerlendiriliyor. Olağanüstü bir performansla yarattığı alaycı karakterlerle hayran kitlesini geliştiren Robert Downey Jr.’ı dördüncü kez Tony Stark olarak izlediğimiz filmin yönetmenliğini Shane Black üstleniyor. Downey Jr.’a, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau, Ben Kingsley, Guy Pearce, Rebecca Hall, James Badge Dale ve Ashley Hamilton gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Iron Man (3)

Iron Man 3’te Tony Stark, nam-i diğer Iron Man, bu sefer gücü ondan çok daha fazla bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, onu çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Bunun üzerine Stark, bu olayların kaynağını araştıracağı zorlu bir mücadeleye giriyor. Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark’ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

İyi seyirler dilerim.

[youtube 2CzoSeClcw0 nolink]

Yeni Bir Gişe Rekoru IRON MAN 3” için 2 Yorum Yapıldı

  1. @Kwonmusti

    FundaSen Maaşları verisen bu hafta sonuna kadar bende gideceğim patron! Bilmem anlatabilemedimmi? :p;)

    Cevapla

Siz de yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.