NLS (Non Lineer System) İle İnanılmaz Tecrübe

1 yılı aşkın bir süredir sevgili kızım Melike’nin yaşadığı sağlık sorunlarına ne bir çözüm ne de bir teşhis bulamamış olan ben, internette araştırmalar yaparken NLS ile karşılaştım. Doğrusunu söylemek gerekirse o kadar çok doktor ve o kadar çok hastane gezmiştik ki ilk bakışta bu kadar doktorun koyamadığı teşhisi bu cihaz mı koyacak diye düşünmeden edemedim.

Sağ kasık bölgesinde başlayan şiddetli ağrılar ve buna her defasında farklı bölgelerde eşlik eden enfeksiyon bizi apandisitten tutunda, FMF tahlillerine kadar taşımıştı. Günlerce hastanede yattı, defalarca serum verildi bu arada kullanılan antibiyotiklerinde haddi hesabı yok tabi. Hem damar yolundan hem de ağızdan kutularca antibiyotik kullandı. Görüntüleme cihazlarında maruz kaldığı radyasyon ve böbrek taramaları esnasında yaşadığı sonda ve sintigrafi tecrübesi de cabası. Hem canım kızımın hem de benim bu süreçte bütün sinir sistemimiz laçka olmuştu artık.

Doktorların yapacağı son çare laporoskopik yöntemle karından o bölgeye girip ne var ne yok bakmaktı. Üniversite sınavlarına hazırlandığı bu dönemde artık son çare olarak gördüğümüz bu yöntemi sınav sonrasına bırakmıştık.

İşte tam bu haldeyken internette yaptığım araştırmalar neticesinde böyle bir cihazın varlığından haberdar oldum. Hiç bir yan etkisi olmadığı yönündeki geri bildirimlerden sonra da bir randevu alarak, Melike’yi aldığım gibi Osmanbey’deki NLS Merkezine doğru yola çıktık.

Küçük bir merkez olmasına rağmen insana son derece güven veren bu merkezde önce NLS cihazı nedir? Sonuçlar ne kadar güvenilir? NLS cihazlarını her doktor okuyabilir mi ? Gibi ön bilgilendirme yapıldı. Daha sonra da Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan İpek’in yanına geçtik. Doktor beyle yaptığımız kısa bir ön görüşmeden sonra Melike cihaza girdi. Uygulama son derece basit aslında başınıza yerleştirilen kulaklık benzeri bir cihaz sayesinde NLS, beynin yaymış olduğu “non lineer” dalgaları bir barkot gibi okuyarak beyinden yayılan bilgiye ulaşıyor. Nasıl ürünlerin barkotlarında bulunan çizgiler okutulduğunda, ürünün ne olduğu ve hangi ülkeden getirildiği görülüyorsa, bu cihaz da beyin dalgaları yoluyla kişinin vücudundaki tüm rahatsızlıkları okuyarak bu yolla bir check-up gerçekleştiriyor. Beynimizin keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir mucize olduğuna her zaman inanmış olan benim içinde cihazın çalışma prensibi son derece mantıklıydı.

 

RUS fizikçilerin, kozmonotların sağlıklarıyla ilgili yaptıkları araştırmalar sonucunda geliştirilen ve dünyanın 34 ülkesinde kullanılan NLS (Non Lineer System) cihaz, genetik yapınıza kadar inerek kalıtsal hastalıklarınızı ortaya çıkarıp size reçete sunabiliyormuş ve ilerde oluşabilecek rahatsızlıklarınız içinde erken uyarı sistemi gibi bir şey aslında.

Dünyada  bilinen ismi “Metatron” Türkiye’de ise NLS olarak adlandırılıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan İpek, “Cihazla hastada zaten var olan ve yeni başlayıp birçok görüntüleme cihazında ortaya konulamayacak kanser oluşumlarına dair bilgiler edinilebiliyor” dedi. Kanserin ortaya çıkışı, vücutta birtakım yapıları yıkıyor ve başlangıç aşamasında MR ya da tomografi gibi görüntüleme yöntemleri bu oluşumu gösteremeyebiliyormuş. NLS ise vücudun tüm dokusunu okuyabilme özelliğiyle kişiye oluşabilecek kanser riskiyle ilgili bilgiler veriyormuş. Kanserle yaşadığım tecrübeyi pek çoğunuz yakından biliyorsunuz. Doktor bey’in bu bilgilendirmelerinden sonra Dünyaya erken mi geldim acaba diye bir kez daha üzüldüm. Gelişen teknoloji ve insan beyni bugün insanlığa çok daha farklı şanslar sunuyor.

 

Benim için önemli noktalardan biriside Melike’nin defalarca girdiği görüntüleme cihazlarında maruz kaldığı radyasyondu. O yüzden de doktorlar tekrar MR yada tomografi dediklerinde sinir sistemim alt üst oluyordu. Cihazı bu yüzden epeyce araştırdım. Hiç radyasyon içermemesi bana göre en büyük artılarından birisi.

İşlem ortalama 30 dk. civarında sürüyor. Hiç bir yan etkisi yok. Vücudunuza batırılan iğneler yok. Radyasyon yok. Konuşup soru sorabiliyorsunuz. Hamileler içinde hiç bir yan etkisi ve zararı yokmuş. Sadece yayılan çift sinyal nedeniyle doğru teşhiste sıkıntıya sebep olabiliyormuş. Sonuçta içerde başka bir can daha var. Tek kuralı varmış ellerinizi ve ayaklarınızı çapraz tutmayacaksınız.

İşlem sona erdikten sonra heyecanla doktorumuzun geri bildirimlerini beklemeye başladık. İşleme başlamadan önceki sohbetimiz esnasında kendisine akut apandisit ve FMF şüphelerinden bahsetmiştim. Kendiside bir Genel Cerrah olduğu için FMF şüphesinde genellikle apandisit riskini devre dışı bırakmak için apandistin alındığını söylemişti. Bir taraftan da Melike’nin kullandığı tonlarca antibiyotik sebebiyle apandisitin akut apandisite dönüşmüş olabileceği yönünde de şüpheleri vardı. Oysa cihazdan dönen geri bildirimler tamamen farklı bir adresi işaret etmişti ki açıkçasını söylemek gerekirse bu benim en başından beri şüphelendiğim fakat kasıktaki spesifik ağrıyla bir türlü bütünleştiremediğim bir sonuçtu.

Melike’nin bağışıklık sisteminin son derece zayıf olduğu ve bu yüzden de sık sık farklı sebeplerle rahatsızlandığını tüm bunlarla birliktede apandis etrafındaki lenf bezlerinin enfeksiyonlarla birlikte şişip ağrıya sebep olduğunu söyledi. Başlangıçta bende operasyonu ve laporoskopiyi düşünmüştüm fakat bu çocuğun apandisit sorunu yok, FMF kesinlikle değil dedi. Bu sonuca sevinsek mi üzülsek mi bilemedim. Çünkü bağışıklık sisteminiz yoksa bu dünyada tamamen tesadüf eseri yaşıyorsunuz demektir. Bundan sonra daha zorlu bir süreç bizi bekliyor maalesef ki.

Bebekliğinden beri son derece gürbüz gözükmesine rağmen çok sık hastalanan tabir yerindeyse rüzgâr esse bademcikleri şişen bir çocuktu Melike. Pek çok çocuk gibi bir sürü sebze ve meyveye da hayır demiştir hep. Anne baba olanlar bilirler özellikle yemek konusunda çocuklara bir şeyleri kabul ettirmek yada yaptırmak oldukça zordur. Doktor bundan sonra beslenmesine son derece dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Bol bol spor yaparak vücudunun oksijen seviyesini arttırmalı kas dokularının güçlenmesini sağlamalıymışız.

Son derece üzgünüz fakat artık ne yapmamız gerektiğini biliyoruz en azından. Elbette ki henüz ülkemizde çok yeni olan bu cihazın bana sunduğu verileri test edeceğim. Zaten şüphelendiğim bu teşhisi nasıl teyit ettirebiliyorum henüz emin değilim fakat son derece mantıklı gelen bu seçeneği göz ardı edemem. Birde sizlere tavsiyem  bu cihaz için uygulama yaptıracağınız yeri belirlemeden önce iyice bir araştırma yapın. Türk insanının sadece düzenbazlığa geldiğinde muhteşem çalışan kıvrak zekâsı sayesinde bir sürü sahte NLS cihazı olduğunu öğrenmem fazlaca vakti mi almadı. Benim uygulamayı yaptırdığım yer şu anda Türkiye’deki bu uygulamayı yapma  lisansına ve gerçek cihaza sahip olan tek yer. O yüzden sizlere tavsiyem uygulama yaptıracağınız yeri gitmeden önce iyice bir araştırmanız. Başta uygulamayı yapan doktorumuz Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan İpek olmak üzere merkezin genel koordinatörü Hamit Sarıaltın’ada  verdikleri bilgiler ve hassasiyetleri için çok teşekkür ederim. Oldukça ilginç bir deneyim yaşadık. Bu arada merkezin Facebook sayfasında gördüğüm kampanyalarını da paylaşmadan geçemeyeceğim. NLS cihazıyla tanışıp erken teşhis şansını elde etmek adına güzel bir kampanya olmuş. Hepinize sağlık dolu günler dilerim.

NLS (Non Lineer System) İle İnanılmaz Tecrübe” için 13 Yorum Yapıldı

 1. Hasan Sabri Kayaoğlu-Dedegi

  Geçmiş olsun. Gençlere bazı konularda meram anlatmak kolay olmamakta.
  Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok zor değilk. Egzersiz, iyi ve doğru beslenme, bir de kaliteli uyku (özellikle ışık sızmayacak, karanlık bir odada yatmak çok önemli) gerekiyor...
  Sağlıcakla kalınız,

  Cevapla
  • Funda Blog Yazarı

   Sayın Kayaoğlu çok teşekkür ederim. Hep söylüyoruz ama anlatamıyoruz maalesef. Dilerim bundan sonra biraz daha dikkatli olur.

   Cevapla
  • Funda Blog Yazarı

   sevgi hanım bende şaştım kaldım zaten oldukça ilginç ve ilerleyen günlerde oldukça ses getirecege benziyor

   Cevapla
 2. Süleyman

  Okuyunca bende gerçekten çok merak ettim bendede sebebi bilinemiyen ama çok rahatsızlık veren ağrılarım var. özellikle baş dönmelerim nöroloji uzmanları bişi bulamıyor. Acaba bizlerede faydası olurmu ? birde fiatı ne kadar acaba bilen varmı. teşekkürler herkese sağlıklı günler.

  Cevapla
  • Funda Blog Yazarı

   o zaman kampanya vardı fiyatı 250 tl civarındaydı ama şimdilerde daha yaygınlaşmaya başladı daha da ucuza bulunabilir.

   Cevapla
 3. ERKAN BAYRAK

  merhabalar
  sağlık alanında yaptığınız işler için teşekkür ederiz.fakat aranızda dr.ercüment sönmez güdücüoğlu gibi bir şahısla çalışmanız yanlış,çünkü bu insan su bayiliği verecem diye 2010 senesinde paramı aldı ne bayilik verdi nede paramı iade etti,tel cevap vermiyor,bu insan insan sağlığına fayda değil zarar vermektedir.saygılarımla

  Cevapla
  • ERKAN BAYRAK

   merhabalar
   doktorsg.com sitesi adı altında nls cihazlarının tanıtımını yapıyordu,onun için sizlere yazmak istedim,çünkü bu insan, çok değer verdiğiniz çok kutsal meslek doktorluğuna yakışmıyor,çünkü kendisi resmen insanları vaatlerle kandırıp parasını alan hırsızlık kişiliğine bürünmüş,çocuk dr.ercüment sönmez güdücüoğlu,dur,
   sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim,saygılarımla

   Cevapla
   • Funda Blog Yazarı

    Benim sözünü ettiğiniz site ve doktorla bir alakam yok

    Cevapla
 4. Funda Blog Yazarı

  Doktor Ercüment beyi tanımıyorum ve kendisiyle herhangi bir alakam yok

  Cevapla
 5. Erol

  Merhaba bu testen bende yaptırmak istiyorum.Nasıl irtibat kurabilirim bilgilerini verirmisiniz.

  Cevapla

Siz de yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.