Macera Dolu Amerikaaa!!!… Part:I Los Angeles/ Warner Bros Studios

Universal Studios gezisinden sonra kendimizi otelimize zor attık. Yorgunluktan vücudumdaki her bir kemik ağrıyordu adeta. Otelimize doğru gelirken sanırım Beverly Hills den geçtik çünkü yol kenarında yaklaşık 500 metre boyunca birbiri ardınca park etmiş limuzinler gördük. Her renk ve her model limuzin vardı. Sabah Warner Bross Studios’a giderken gördük ki cidden Beverly Hills den geçmişiz 🙂 fakat öyle yorgunduk ki hiç bir tarafa bakacak halimiz kalmamıştı.

Warner Bros gezimiz biraz daha sakin geçti çünkü Warner Bros Studios sadece stüdyo gezisi yaptırıyordu. Universal gibi olayı show haline getirmemişlerdi. Vip Studio Tour adı altında sizi 10-15 kişilik gruplar halinde ve bir rehber eşliğinde gezdiriyorlar. Kendi başınıza dolaşabileceğiniz bir tur değil.  Bu arada kızlar tur rehberimiz sevgili Jeffrey’i izlemekten turu dinlediler mi bilmem. Gerçi kızlara da hak vermemek elde değildi çok tatlı bir çocuktu. Tabi ki fiyatı da Universal Studios’a göre daha ucuz. 49 dolara bu turu satın almanız mümkün. Bu arada yazılarımda sık sık dile getirdiğim asker indirimi burada da geçerli. Kişi başı 7 dolarlık bir indirim yaptılar. Amerika’da genel olarak gözlemlediğim bir şey askeri personele inanılmaz saygı duyuyorlar. Eminim kendi askerlerine de çok saygı duyuyorlardır ama başka bir ülkenin askeri olmanız da bunu pek değiştirmiyor. Ellerinden gelen bir şey varsa mutlaka yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Önceki günü Universal’de geçirmemiş olsak stüdyo gezisi bizi bayağı etkileyebilirdi; fakat buna rağmen Warner Bros’unda oldukça etkileyici olduğunu söylemek lazım. Hayranlıkla izlediğimiz pek çok filmde kullanılan arabaları ve mekanları görmek oldukça keyifliydi. Hele unutulmaz film Casablanca’nın muhteşem piyanosunu yakından görmek benim için oldukça keyifli bir tecrübe oldu. Harry Potter içinse özel müze gibi bir bölümü var ki; Harry Potter hayranı olan ben dahil ekibin bütün üyeleri için nefis bir tecrübeydi.

İnanılmaz büyüklükteki depoların içerisinde her filme göre en ufak aksesuardan en büyük aksesuara kadar her şey var. Koltuklar, küçük biblolar ama aklınıza gelebilecek her şey.

Jeffrey bizi gezdirirken o binalarda yada o sokaklarda hangi filmler çekilmiş? Nasıl yapılmış? Filmin çekimi esnasında yaşanmış ilginç olayları anlatıyor dolayısıyla turumuz daha keyifli geçiyordu.  Tur binaların içlerini de kapsıyor. Sonra kapalı stüdyoları gezdirdiler. Büyük bir keyifle izlediğim Chuck dizisinin setine geldiğimizde fotoğraf çekmek yasak olmasına rağmen elbetteki cep telefonlarımızla yine de fotoğraf çektik 🙂

Akşama “bekle bizi Hollywood’un yıldızlı caddeleri” seninle bir randevumuz var diyerek. Hollywood’un yolunu tuttuk.

Macera Dolu Amerikaaa!!!… Part:I Los Angeles/ Warner Bros Studios” için 2 Yorum Yapıldı

    • Funda Blog Yazarı

      hımm opera ile hiç denemedim ama :/ problem olmaması lazım ama kontrol edecegim

      Cevapla

Siz de yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.