İhtiyacı Olan Bir Aileye Yardım Eli Uzatalım

Bu aile ile yaklaşık 1 yıldır irtibat halindeyim. Bildiğiniz üzere iki genç kız annesiyim ve bu genç kızın yaşadıkları öncelikle bir anne olarak beni çok derinden etkilemişti. Çocuklarımız bizim her şeyimiz tırnaklarına zarar gelse önce annelerin yüreği sızlar. Bu genç kızımızın yaşadığı süreci adım adım takip etmeye çalıştım ama 1 kişi olarak bu güne kadar elimden maalesef ki fazla  bir şey gelmedi. Birlikten güç doğar prensibiyle her ramazan yaptığı yardım kampanyalarını büyük bir hayranlıkla takip ettiğim ve uzun zamandır tanıdığım sevgili kardeşim İsmail’den destek istemeye karar verdim. Sağ olsun beni kırmayarak bu ramazan için kampanyayı bu aile üzerinde kurguladık. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. İsmail’in yazısını aşağıda paylaştım. Şimdiden destek olacak herkese teşekkürler.  http://www.demirayak.org/ihtiyaci-olan-bir-aileye-yardim-eli-uzatalim-2013/

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi ihtiyacı olan ailelere elimizden geldiğince destek olmaya çalıştığımız ihtiyacı olan bir aileye yardım eli uzatalım zincirinin bir halkasına daha sizinle paylaşmak istiyorum. Her sene ramazan ayında ihtiyacı olan bir veya iki aile belirleyip yardım etmeye çalışıyorduk etrafımızdan aldığımız gördüğümüz bilgiler ışığında. Bu sene gelen bilgileri sizinle paylaşacağım. Destek olmak isteyen arkadaşlarımıza ve haberdar olmamızı sağlayan ablama teşekür ederim.

Yardım yapmak için aracı olmak istediğimiz aile hakkında bildiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ailemiz Mersin’de ikamet ediyor, yakın sayılabilecek bir zamana kadar önce bir kızı bir oğlu olan 4 kişilik olan aile. Oğullarını kaybetmişler ve baba evi terketmiş, anne ise kızının ciddi hastalığıyla boğuşuyor. Bu kardeşimizin hastalığı hipofiz adenomu, planlı ve uzun soluklu bir tedaviye ihtiyacı var. Hastalık ileri derecede olduğu için beyindeki tümör cerrahi müdahaleye imkan vermeyecek bir noktada, malesef bu yüzden şu anda bile tek gözünü kaybetmiş. Şu anda üniversite hastanesinde tedavisine devam ediliyor. Yapabileceğimiz her türlü maddi ve manevi yardıma/desteğe ihtiyaçları var.

Hipofiz Adenomu Raporları

Yapacağınız yardımları sadece siz bileceksiniz ve Mersin’de bize destek olacak olan bir arkadaşımız Akgül OLGAÇ.

Akgül OLGAÇ
Adres: Sefa sitesi A/2 Blok Kat.1 No.3 Mezitli/Tece-Mersin
Banka Bilgisi:  Halk Bankası Mezitli şubesi TR93 0001 2001 2030 0093 1002 85 (hesap adı: Akgül OLGAÇ)

Yapacağınız yardımın adına ister dini çerçevede değerlendirip fitre, zekat, kefalet vb diyebilirsiniz, ister farklı bir şekilde adlandırın, isterseniz sadece yardım deyin ama bu noktaya takılmamanızı rica ediyorum. Kardeşimizin desteğemize ihtiyacı var.

İhtiyacı Olan Bir Aileye Yardım Eli Uzatalım” için 2 Yorum Yapıldı

  1. Vedat Balkan

    Funda hanım sizi yürekten kutlarım bu güzel çalışmalarınızdan dolayı,yardım kounusuna gelince bu ay bütçem çok açık verdi zira bende bir emekli aylığı ile geçinmeye çalışıyorum malum ramazan ayı etrafım çok kalabalık ziyaretler ve ne yazıkki bizim etrafımızdada ihtiyaç sahibi olanlar çok ancak önümüzdeki aylarda çok büyük olmasada yardımda bulunacağım. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sizede çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Saygılarımla

    Cevapla
  2. Oguz

    Yaptıklarınız çok anlamlı dünyada böyle insanlarda varmış demek

    Cevapla

Siz de yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.