"Farkındalık Seferi" Zarakol İletişimden Sosyal Sorumluluk

Dünya çapında her yıl yaklaşık 250.000 kadına over (yumurtalık) kanseri teşhisi konulmakta ve teşhis alan 140.000 kadın yaşamını yitirmektedir.
Meme kanseri ise, Türkiye’de ve tüm dünyada kadınlarda en sık görülen ve en sık kanserden ölüm nedeni olan kanserdir. Türkiye’de meme kanseri sıklığı son 20 yılda 2 katından fazla artmıştır. Diğer yandan erken tanı ile %100 sağ kalım ve memeyi kurtarma şansı olmaktadır.

Dünya Over (Yumurtalık) Kanser Günü olarak geçen yıl kabul edilen 8 Mayıs, ülkemizde ilk kez 2013 yılında farkındalığı artırmak üzere kamuoyu ile paylaşılacak. Bu gün kapsamında, tüm dünyada faaliyet gösteren over kanseri dernekleri, over kanser hakkında kamuoyunu bilgilendirecekler. Pembe Hanım Derneği ve Meme Sağlığı Derneği (Memeder), 8 Mayıs Dünya Over Kanseri Günü ve aynı zamanda o hafta sonu Anneler Günü olması sebebiyle, “Şehir Hatları 8 Mayıs’ta, Kadın Kanserleri İçin Seferde” sloganıyla kadınlara yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile 8 Mayıs günü Beşiktaş-Kadıköy hattında halkımızı ‘kadın kanserleri’’ne karşı bilinçlenmeye ve önlem almaya davet edilecek. Pembe Hanım Derneği ve Memeder’in kadın kanserlerine karşı yürüttüğü ortak mücadelenin projeye güç katması hedeflenmektedir.

Bu önemli sosyal sorumluluk projesine gönüllü destek veren Zarakol İletişim Hizmetleri de önemli bir projeye daha imza atarak tüm kadınları bu projenin bir parçası olmaya davet ediyor.  Siz de kadın sağlığına ve “kadın kanserleri”ne karşı bilinçlendirmeye katkıda bulunmak için destek olabilirsiniz, #farkındalıkseferi hashtag’i ile sosyal medyada da oldukça ses getirmesi planlanan projenin parçası olmak için en azından bir tweet  de siz atabilirsiniz. Kadınların bilinçlenmesi adına çıkılan bu yolda tüm katılımcıları ve projeye gönül verenleri canı gönülden destekliyorum.

Tarih : 08 Mayıs 2013
Yer: Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi
Saat: 10:30 Buluşma – 10:45 Vapur Kalkış Saati

İlk yorum sizden

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.