DÜNYA – YENİ BİR BAŞLANGIÇ “AFTER EARTH”

Nihayet bilim kurgu özlemime son verecek bir film geliyor. Umarım en kötüleri dahil tüm bilim kurgu filmleri izlemiş biri olarak beklentilerime cevap verebilir. Konuya şöyle bir göz atınca hiç de fena durmuyor.  28 Haziran 2013 tarihinde vizyona girecek olan After Earth için şimdiden heyecanlandığımı söylemek isterim.

Kısaca filmin konusu…

AfterEarth prod 1e

Uzay gemileri düşen genç Kitai Raige (Jaden Smith) ile efsanevi babası Cypher (Will Smith), insan ırkının kaçmasını zorunlu kılan felaketler zincirinden 1.000 yıl sonra Dünya’ya ayak basmışlardır. Cypher ciddi biçimde yaralı olduğu için, Kitai’nin yardım çağrısı yapmak üzere tehlikeli bir yolculuğa girişmesi gerekir. Genç delikanlı ıssız topraklar, artık gezegeni yöneten evrimleşmiş hayvan türleri ve araçlarının düşmesi sırasında kaçmış olan durdurulamaz bir uzaylı yaratıkla karşı karşıyadır. Eğer eve dönebilme şanslarının olmasını istiyorlarsa, baba oğlun birlikte çalışmayı öğrenmesi ve birbirlerine güvenmeleri gerekmektedir.

Başrollerini Jaden Smith ile Will Smith’in paylaştığı filmi M. Night Shyamalan yönetti. Yapımcılığını Caleeb Pinkett, Jada Pinkett Smith, Will Smith, James Lassiter ve M. Night Shyamalan’ın, yardımcı yapımcılığını Ashwin Rajan ile John Rusk’un üstlendiği filmin hikayesi Will Smith’e, senaryosu ise Gary Whitta ve M. Night Shyamalan’a ait. “Dünya – Yeni Bir Başlangıç”ın yönetici yapımcılığını E. Bennett Walsh, görüntü yönetimini ASC’den Peter Suschitzky, yapım tasarımını Tom Sanders, kurgusunu A. C. E.’den Steven Rosenblum, görsel efektleri amirliğini Jonathan Rothbart, kostüm tasarımını ise Amy Westcott gerçekleştirdi. Filmin müziği James Newton Howard’ın imzasını taşıyor.

[youtube 00GOlxPA0RU nolink]

İlk yorum sizden

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.