İşte Güzelliğimin Sırrını Açıklıyorum "Forever Young" BBL

Son zamanlarda hepinizin dilinde aynı söylem, “Funda sen zamanı geriye mi alıyorsun?” Bu aralar daha genç daha güzel göründüğüm sizlerden gelen geri bildirim vallahi ben ukalalık yapmıyorum.

Günlük yaşamın stresi ve koşturmacası içinde elbette hepimiz zaman zaman kendimizi unutuyoruz. Fakat hanımlar unutmayın ki yıllar geçiyor. Oldum olası elime yüzüme bakan bir kadınım akşam makyajımı silmeden, sabahta yapmadan evden çıkmam. Belli bir yerden sonra siz kendinize bakmazsanız zaman size karşı çok acımasız olabilir.

Son zamanlarda niye daha güzel göründüğüme gelince, yeni bir şey yok sadece mutluyum. İşimi değiştirdim o şimdilik sürpriz fakat beni çok mutlu ettiğini söylemeliyim. Fakatttt bundan sonra “Funda sende bir hal var“ diyecekseniz şu önümüzdeki bir iki ay beni sıkı takip edin derim. Çünkü BBL denilen bir teknolojiye harika bir profesörün beni apar topar masaya yatırmasıyla tanıştım. Evet itiraf ediyorum bu güne kadar tanıdığım hiçbir profesöre benzemiyor. Kocaman kalın kenarlı gözlükleri yok, kel de değil 🙂 ,  lütfen saçsız arkadaşlarım alınmasın ama kafamızda ki profesör tanımlaması hep öyle değil midir?

Profesör Doktor Ersin Ülkür bana uygulamadan ilk bahsettiğinde gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Yurt dışında bizzat bu işin merkezinde tanık oldukları ve edindiği tecrübe hiç de yabana atılır cinsten değildi. Kırklı yaşlarını yaşayan bir kadın olarak (kırkın küsürü sizi hiç ilgilendirmez ) benimde artık bir şeyler yapmam gerektiği konusunda endişelerim zaten vardı. Düzenli bakım kremleri kullanımı ve belli aralıklarla yaptırılan cilt bakımları daha nereye kadar beni koruyabilirdi ki. Birde bir şey olmadan önlem almak bana göre hep daha doğru geldi. O yüzden henüz kırışmış olmasam da bu uygulamayı deneme teklifini kabul edip, bugün ilk seansımı yaptırdım.

Bu arada bu seansa başlamadan önce çektirdiğim son fotoğrafı paylaşayım ki. Öncesi ve sonrası yapabilelim 🙂

funda-BBl-oncesi

Ersin hoca beni uygulamayı yapacağı yere alırken asistanı da hazırlıkları yapıyordu. Biraz endişelenmedim desem yalan olur? Artık hep yaptırmak zorunda mıyım? Bir daha yaptırmazsam yüzüm sarkar mı? Zaten kırışığım yok ne gerek vardı şimdi? Canım yanacak mı? Kaçmak için aklınıza gelen her türlü bahane yani. Fakat böyle bir uygulamayı yapan bir profesör olunca içiniz daha bir rahat ediyor ne yalan söyleyeyim. Neticede hepimiz zaman zaman aslında son derece uzmanlık gerektiren uygulamaları hiç de uzman olmayan insanlara yaptırabiliyoruz.

Forever-young-BBL

Hem asistanı, hem de Ersin hoca son derece rahatlatıcı açıklamalarla beni sakinleştirdiler. Masaya uzanmamı müteakip zaten artık kaçacak yerim kalmamıştı. Önce güzelce yüzüm makyajdan arındırılıp temizlendi. Saçlarım için koruyucu bant takıldı. Gözlerimi de ışından korumak için metal göz koruyucunun takılmasını müteakip artık hazırdım. Cildime kalın bir tabaka jel sürdükten sonra işlem başlamıştı. Lazer epilasyon yaptıran hanımlar bilirler o cihaza benzeyen bir aparatı yüzünüzde gezdiriyor. Bu sırada asistanı cilt ısısını sürekli ölçüyor. Cilt yüzeyi 40 ila 42 dereceye kadar ısıtılırken cilt altındaki tabaka 60 dereceye kadar ısıtılıyormuş. Hemen söyleyeyim cildinizde herhangi bir yanma olmuyor. 40 derece kadar ısındığını bile hissetmiyorsunuz. Herhangi bir acı hissi yok. Ben çok güldüğüm için Ersin hocaya biraz zor anlar yaşattım. Siz gülmeyin, kırışan yerlerinize nüfuz etmez yoksa karışamam sonra ona göre.

Forever-young-BBL-1 Forever-young-BBL-2 Forever-young-BBL-3

İşlem tüm hazırlık süreci de dahil olmak üzere 15 dk civarında sürdü. İşlem bittikten sonra yüzümdeki jel temizlendi. Yüzümü bol su ile yıkadıktan sonra koruyucu bir maske ve güneş koruyucusu uygulandı. Tabi ki hemen endişe içinde sordum “bu maskeyi hep kullanmak zorunda mıyım?” Hayır, buna gerek yokmuş. İşlemden sonra cildi birkaç saatte olsa dış etkenlerden koruma amaçlı bir maskeymiş. Bu uygulamadan sonra rahatlıkla nemlendiricinizi kullanabilir ve makyajınızı yapabilirmişsiniz herhangi bir sakıncası yokmuş.

“Forever Young BBL” 5 seans olarak uygulanıyor. Ondan sonrasında 6 ayda bir koruma seansları oluyormuş. “Yandık” dedim hemen. “Ya sıkılır ve yaptırmak istemezsem eskisinden kötü hale gelir mi?” Sorusunu hemen sordum tabi ki. Ersin hoca önce ciddi ciddi “uuuu çok fena sarkar yüzünüz o zaman” dedi. Yüzümdeki endişeyi görünce gülümseyerek “merak etmeyin yaptığınız her şey kar, bırakırsanız her hangi bir zararını görmezsiniz” diyerek içimi rahatlattı. Fiyatına gelince oldukça uygun, bugüne kadar kozmetiklere döktüğüm paralar aklıma geldikçe deli oldum.

“Forever Young BBL” i iyice araştırmadan bunu yaptırmayacağımı beni tanıyanlar az çok bilir. Araştırmalarım neticesinde bir sürü bilimsel araştırmaya rastladım. Stanford Üniversitesinde yapılmış araştırmaları inceledim. Cilt yenileme ve gençleştirme olarak sunuluyor. Bir ışın teknolojisi ile cilt altındaki tabaka ısıtılarak daha çok çalışması sağlanıyor bu da kolajen yapımını arttırarak cildin kalınlaşmasını, lekelerinden arınmasını, elastikiyetinin artmasını ve daha genç görünmesini sağlıyor. Bu güne kadar tonlarca para verip medet umduğumuz kozmetik ürünlerin aslında pek de başaramadıkları bir şeyi yapıyor gibi geldi bana. Araştırmalarım sırasında gördüm ki bu uygulama olan yaşlanma belirtilerini geri alırken, oluşacak olanlarında süresini bayağı bir geriye atıyor. Anlayacağınız birkaç 10 yıl daha “Fundaaaa ne yaptın kendine” diyeceksiniz. Artık sormayın bundan sonra yaşlanmıyor olmamın sebebi BBL olacak sanırım.

Başta da söylediğim gibi şu birkaç ay seans seans beni takip edin sonrasını hep birlikte görelim. 🙂

Daima genç ve güzel kalmanız dileği ile.

İşte Güzelliğimin Sırrını Açıklıyorum "Forever Young" BBL” için 11 Yorum Yapıldı

 1. sema öztürk

  Funda merhaba,
  Ben Keskin'den Fatoş (Tunçbilek) un kardeşiyim anımsadın mı?
  BBL teknolojisini araştırırken karşılaştım seninle.
  Ne deyim vallahi süpersin. Tebrik ediyorum seni. Selamlar

  Cevapla
 2. Ezgi

  Sizin yazınızı okuduktan sonra BBL i denedim. Cidden verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ersin Ülkür harika bir doktor ve BBL süper bir uygulama..

  Cevapla
 3. ELİF

  funda hanım merhaba
  bende yaptırmaya başladım ilk seansım son haliniz nasıl oldu acaba yayınlamamışsınız memnun kaldınız mı
  teşekkür ederim

  Cevapla
 4. esra

  Funda hanım BBL sonrası resminizi göremedik.Son halinizi çekip siteye koyarsanız seviniriz.Biz de yaptırmak istiyoruz ama olumlu bir sonucu olmayacaksa boşu boşuna yaptırmayalım istiyoruz.Cevap yazarsanız seviniriz.

  Cevapla
 5. Şebnem

  Harika sonuç aldım :) Funda hanım paylaşımınız beni gençleştirdi. Sevgiler

  Cevapla

Siz de yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.