“ATLAS” İLE RANDEVU TÜRK ROCK MÜZİĞİNE YENİ SOLUK

Bir araya getirdiği değerli müzisyenlerle, Türk rock müzik alanında kendisine iddialı bir yer edinmeye hazırlanan Atlas’ın ilk albümü “Selam Yabancı” 21 Kasım’da Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Doksanlı yıllardan bu yana kaleme aldığı şiirleri, romanları ve köşe yazılarıyla edebiyat dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Tuna Kiremitçi, tam 17 yıllık uzun bir aranın ardından “Atlas” grubuyla müzik dünyasına geri dönüyor. Henüz Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken kurduğu “Skandal” grubundan Burak Aldinç (gitar) ve Hasan Köseoğlu’yla (davul, perküsyon) yıllar sonra yeniden bir araya gelerek “Atlas”ın demolarını kaydetmeye başlayan Tuna Kiremitçi, grubun solistliğini üstleniyor. Bas gitarda Can Yalım ve tuşlu çalgılarda Selim Öztunç’un da katılımıyla kadrosunu tamamlayan Atlas, Sony Music etiketiyle yayımladığı ilk albümü “Selam Yabancı” ile 21 Kasım‘da müzik marketlerdeki yerini aldı.

Albümün sözü ve müziği Tuna Kiremitçi imzalı çıkış şarkısı “Tabanca” ise gerçekten oldukça güzel. Şimdiden keyifli dinlemeler.Facebook ve Twitter adreslerinden bu güzel gruba ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sözlerini paylaştığım Tabanca parçasının videosunu da izleyebilirsiniz. Bence oldukça başarılılar :)

Atlas

TABANCA

Neden ellerim yine boş?
Neden her zaman unutuş?
Esir alır insanı farkına varmadan
Acılar bize yadigar her şeyin sahtesi var
Şeytan diyor git buradan ardına bakmadan

İstanbul bana yabancı, İstanbul koca yalancı
İstanbul bana tabanca, şakağıma dayalı

Yandığım günahlarla, söndüğüm sevapları
Toplayıp çıkarırsam adam olur muyum?

Neden ellerim yine boş?
Neden her zaman unutuş?
Esir alır insanı farkına varmadan

İstanbul bana yabancı, İstanbul koca yalancı
İstanbul bana tabanca şakağıma dayalı

Söz & Müzik: Tuna Kiremitçi

İlk yorum sizden

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) Doldurmak zorunludur.